Přeskočit navigaci.

Historie

Thajský box je staré bojové umění, vycházející z Thajského království z poloviny 14. století. Thajský box neboli Muay-Thai je plnokontaktní sport. Do ringu jdou zápasníci ukázat soupeři, kdo je rychlejší, přesnější, chytřejší a lépe fyzicky připraven. Bojovníci nejdou v žádném případě soupeře zabít nebo ho cíleně zmrzačit. Borci nastupují do ringu za hudby bubínků a jarské flétny.V thajském království je dávným zvykem před zápasem tančit Wai-Kru. Tímto tancem soupeři vzdávají čest svému trenérovi, klubu, své zemi a děkují rodičům, ale hlavně slouží k vyhánění zlých duchů ze svého vlastního těla. V samotném zápase se používají útoky na všechny tělesné partie kromě oblasti genitálií. Povoleny jsou různé strhy, shozy a typické úchyty v klinči. Profesionální bojovníci dostávají do zápasu boxerské rukavice, chrániče genitálií a chránič zubů. V amatérském zápase mají borci navíc helmu a chrániče holení.

O klubu

Klub Thajského boxu, Muay-Thai Brno, byl založen v roce 1992 trenérem Karlem Kaiserem. V tomto klubu se setkáte s profesionálními zápasníky světové špičky. Tito borci mají nesčetně zápasů, jak v ČR tak i v zemích celého světa. Klub jako jediný v Brně a celé České republice se může chlubit tituly jako jsou:

Tomáš Hron
Mistr světa WKA, WKN
Mistr světa KING of the RING
Evropský titul WKN
Mistr České republiky

Petr Kalenda
Evropský titul KING of the RING
Amatérský titul světa WKA

Michal Hanzgut
Evropský titul KING of the RING
Evropský titul S1
Finalista S1 Bangkog, kde zápasil před samotným thajským králem.
2× Mistr České republiky

Honza Müller
Mistr České republiky
Mistr světa WKA
2. na Kings of the Ring
Interkontinentální titul Německa

Petr Brzobohatý
Amaterský mistr světa WKA a IAKSA
3. místo KINGS CUP Bangkog

K těmto výborným výsledkům, absolutně profesionálních zápasníků, musíme zároveň poděkovat trenérovi Karlovi Kaiserovi a promotérovi klubu Milko Deučmanovi. S touto elitou thai-boxerů a stejně tak výbornými kamarády, můžete zkusit tvrdý trénink. Kromě tréninků skupiny A (profesionální) můžete využít hodiny thajského boxu skupiny B a to pro začátečníky a kondiční thaibox. Zkrátka nepříjdou kluci i holky, ti se mohou přihlásit do hodin juniorů, které jsou od 11let do 18let. Pro zájemce do skupiny B, juniorů a kondičního thaiboxu je nábor nových členů celoroční!!!

MUAY-THAI BRNO
Dornych 102, Brno – Komárov
zastávka kovářská, tramvaj číslo 12
mtbrno@seznam.cz

kompletní kontakty

Pondělí - Čtvrtek 7:30 - 22:00
Pátek 7:30 - 19:30:00
Sobota Zavřeno
Neděle 13:00 - 18:00

rozpis tréninků

21. 6. 2017

Prázdninový provoz !!!

OTEVÍRACÍ DOBA NEZMĚNĚNA :) :)

TRÉNINKY DLE CELOROČNÍHO ROZPISU :) :)

BUDE SE MAKAT CELÉ LÉTO !!!

Vypsat všechny novinky

Přidejte se k nám